Demonstrace fanoušků v Praze na Staroměstském náměstí se po ukončení zvrhla v bitky s policií. Část jejích účastníků se střetla s policií, která uzavřela okolí náměstí. Demonstranti se pokusili prolomit policejní kordon. V akci byli policejní těžkooděnci, jízdní policie, vodní dělo i psovodi. Protestující házeli petardy, k rozchodu se příliš neměli, na místě byli i zranění.

Policisté celkem zadrželi 144 lidí. Kriminalisté 14 z nich podezírají z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, uvedla v pondělí na webu policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

Při protestech bylo zraněno 25 policistů, čtyři z nich byli převezeni do nemocnice. Nyní byli již všichni propuštěni do domácího ošetření, sdělila mluvčí. Zranění utrpěli i demonstranti.

Protestující po ukončení akce začali na policejní těžkooděnce házet petardy. Po krátké potyčce policie demonstranty vytlačila na náměstí a začala nejaktivnější účastníky střetu zatýkat. Na náměstí zůstávalo i nadále několik stovek lidí. Skandovali například "jebat Prymulu" nebo "ubožáci". Policejní těžkooděnci se poté za pomoci petard, slzného plynu, psovodů i těžké techniky pokusili vytlačit většinu demonstrantů ze Staroměstského náměstí.

Pražští záchranáři ošetřili po střetu policie s demonstranty devět lidí. Pět z nich nebylo nutné převést do nemocnice. Tři lidé utrpěli středně těžká zranění. Záchranná služba to uvedla na twitteru s tím, že zásah se týkal úrazů hlavy, řezných poranění, dušnosti způsobené slzným plynem a opilosti.

Premiér Andrej Babiš (ANO) byl v šoku z toho, jak bezohlední a sobečtí byli někteří občané, kteří nedodrželi nařízení vlády proti covidu, a ohrožovali sebe i ostatní. Uvedl to na dotaz ČTK v reakci na nedělní odpolední bitku fotbalových fanoušků s policií. Babiš v této souvislosti také poděkoval policii a uvedl, že je na její vysoce profesionální přístup hrdý.

Již před začátkem demonstrace zajistila policie v souvislosti s protestem 16 lidí, měli u sebe předměty, jimiž by mohli někoho zranit, uvedla policie na twitteru. Policie provedla desítky kontrol již před ohlášeným začátkem demonstrace ve 14:00. Na twitteru uvedla, že při kontrolách policisté nalezli pyrotechniku, boxery, teleskopické obušky, střelnou zbraň. Zákon o právu shromažďovacím přitom upravuje povinnosti účastníků, kterým zakazuje mít u sebe střelné zbraně, výbušniny, pyrotechnické výrobky, nebo jiné předměty jimiž lze ublížit jinému na zdraví.

Magistrát vyzval k ukončení demonstrace z toho důvodu, že se jí účastnilo násobně víc lidí, než bylo povolených 500. Mluvčí magistrátu Vít Hofman na dotaz ČTK uvedl, že podle jeho informací tam bylo zhruba 2000 lidí, ale nemusí jít o konečné číslo.

V sobotu se kvůli koronavirovým opatřením sešlo několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice před úřadem slovenské vlády v Bratislavě. Policisté proti radikálům, kteří na ně házeli kameny a láhve, použili slzný plyn a vodní dělo.

Podle současného nařízení se protestu může účastnit nejvýše 500 lidí, kteří musí být rozděleni do skupin po dvaceti, přičemž mezi skupinami musí být aspoň dvoumetrový rozestup a všichni musí mít zakrytá ústa a nos. Při nedodržování těchto pravidel může policie vyzvat svolavatele akce, aby zjednal nápravu. Případně ho může nahlásit do přestupkového řízení.

Za pořádek je primárně zodpovědný svolavatel akce, jímž je občanský spolek Hnutí občanské nespokojenosti (HON). Organizátoři akce tvrdí, že není dobré ani rozumné upozaďovat některá onemocnění na úkor jiného, což se podle nich v současné situaci děje.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pátek vyjádřil obavu, že fotbaloví chuligáni zneužijí demonstraci k vyvolání násilí. V nedělní Partii televize Prima dodal, že demonstrace je v současnosti strašná nezodpovědnost. Policie to zvládne, ale bude to stát spoustu peněz a sil. Problém podle něj je, že se k běžným demonstrantům přidali fotbaloví "chuligáni".

K účasti sportovních příznivců na demonstraci spolek HON na Facebooku v předstihu uvedl, že to fanoušci "berou jako šanci dokázat, že nejsou jen primitivové, co se umí jen vzájemně mlátit a dělat bordel".

V celém Česku kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí zpřísněná protiepidemická opatření. Zrušeny jsou i profesionální aktivity sportovců, což se týká i první fotbalové ligy a hokejové extraligy. Výjimku z nových pravidel mohou dostat mezistátní utkání.

HON pořádal i pražskou demonstraci, na které se koncem září sešly stovky lidí. Před sídlem ministerstva zdravotnictví tehdy vyjadřovali nesouhlas hlavně s povinným nošením roušek ve vnitřních prostorách budov.