Velký debut zažil v zámořské NHL český brankář Daniel Vladař. Při své premiéře vychytal 34 střel, dovedl Boston k výhře 2:1 v Pittsburghu a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. "Jsem nejšťastnější kluk na světě. Hrát NHL byl vždy můj sen. Teď jsem dostal příležitost a vyhrál jsem," radoval se teprve 23letý gólman.

Vladař zazářil už zákrokem v polovině úvodní třetiny, v níž obral Coltona Scevioura o vyrovnávací gól na 1:1. Útočník Pittsburghu už zakončoval z levého kruhu do prázdné branky, ale český gólman proti střele natáhl hokejku, kterou puk trefil.

"Tenhle jeho zákrok dal celému týmu sebevědomí. Celá střídačka byla na nohou. Takovýmto zákrokem pozvednete celý tým. Co to udělalo s ním (Vladařem)? Nevím. Neznám ho moc dobře, ale předpokládám, že se cítil dobře," chválil kouč Bruins Bruce Cassidy.

"Bylo to prostě štěstí. Taková věc se vám povede jednou ze sta," komentoval zákrok po zápase Vladař.

Úvodní gól zápasu dal Pastrňák, který se dostal za obranu domácích a při bekhendové kličce zasunul kotouč mezi betony brankáře Caseyho DeSmithe. Vladaře překonal jen z dorážky Brandon Tanev, který ještě v první třetině vyrovnal.

Zápas rozhodl ve 48. minutě Trent Frederic, který se po přihrávce Zbořila trefil zpoza mezikruží. U vítězného gólu dobře clonil před brankou Pastrňák. Pittsburgh tak neprodloužil sérii šesti výher, a navíc se mu zranil Jevgenij Malkin.

Vladař už zasáhl krátce do NHL v posledním play-off, když střídal Jaroslava Haláka v utkání s Tampou Bay ve 32. minutě za stavu 1:4 a pustil tři góly z 12 střel.