Pokud by byl ruský bankovní systém odpojen od mezinárodního platebního systému SWIFT, znamenalo by to faktické vyhlášení války, uvedl šéf Kremlem ovládané banky VTB Andrej Kostin. V takovém případě by podle něj musel americký velvyslanec v Moskvě urychleně opustit zemi.

Kostin přiznal, že závislost bank na dolarech a eurech je Achillovou patou ruské ekonomiky. I v případě úplného odstřižení od západního finančního systému by si prý ale země poradila. Devět z deseti plateb je nyní podle manažerů VTB uskutečňováno uvnitř Ruska a lze pro ně vymyslet alternativní způsob zúčtování, na čemž se prý už pracuje. S přeshraničními platbami by to však bylo horší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.