Gordon Brown a Mirek TopolánekPriority nadcházejícího českého předsednictví v Evropské unii podpořil ve čtvrtek v Londýně britský ministerský předseda Gordon Brown, který se setkal s českým premiérem Mirkem Topolánkem.

"Nepochybuji o tom, že české předsednictví bude úspěšné," prohlásil po schůzce Brown. "Evropská unie bude v dobrých rukou."

"Podporuji české priority - tedy důraz na ekonomiku, energetiku, boj se změnou klimatu a důraz na vnější vztahy, zejména s východem Evropy," řekl britský premiér.

Čtěte více

Topolánek končí v Londýně jednání se svými evropskými protějšky před tím, než Česká republika 1. ledna na půl roku převezme otěže EU. Český premiér zdůraznil, že v zahraniční politice mají Česko i Británie shodný postoj - ať jde o rozšíření EU na Balkán, o Turecko nebo o důraz na transatlantické vztahy.

Český premiér tak získal na svoji stranu za poslední týden již druhého šéfa významné evropské země. Při svém projevu na závěr předsednictví jej výrazně podpořil i francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Související