Při atentátu na menšinové šíity ve středu v jihopákistánském Karáčí zahynulo 41 lidí. Oznámila to agentura Reuters. Podle policie atentátníci na motocyklech rozstříleli autobus s věřícími a mnoho lidí také zranili.

Pákistánská televize oznámila, že v autobuse jelo asi 60 lidí a že mezi mrtvými je 16 žen. Na televizních záběrech bylo vidět růžový autobus prostřílený mnoha kulkami. Útočníků bylo šest. Nastoupili do autobusu a začali střílet," uvedla policie.

Násilníci pak prý z místa ujeli na třech motocyklech. Podle policie byli všichni pasažéři autobusu ze sekty ismáílitů, kteří patří k šíitské větvi islámu.

"Byli to ismáílité, které považujeme za nemuslimy. Měli jsme čtyři útočníky. V příštích dnech budeme útočit na ismáílity, šíity a křesťany," citovala agentura Reuters mluvčího skupiny Džundalláh Ahmada Marvata.

Většina z 200 milionů Pákistánců vyznává sunnitský islám, pouze asi 20 procent se hlásí k šíitské větvi tohoto náboženství. Útoků na šíity v posledních letech přibylo.

Nejkrvavější byl lednový pumový atentát v šíitské mešitě v jihopákistánském městě Šikarpur v provincii Sindh. Zahynulo při něm přes 60 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K masakru se přihlásila sunnitská extremistická skupina Džundalláh, která vznikla odštěpením od pákistánského hnutí Tálibán a která loni vyjádřila podporu Islámskému státu.

Související