Přes 500 policistů se ve čtvrtek zapojilo do rozsáhlého zátahu ve východoněmeckém Lipsku. Zásah, který se dotkl nejméně deseti budov, trval několik hodin a podle policie souvisel s vyšetřováním krácení daní a prohřešků proti zákonu o držení zbraní. Nikdo při něm nebyl zatčen.

O začátku akce saská policie informovala na Twitteru před 14. hodinou, o jejím konci kolem 19.00. Mluvčí zemského kriminálního úřadu Tom Bernhardt uvedl, že policisté zabavili několik zbraní, stovky gramů různých omamných prostředků a řadu podkladů například k bankovním kontům. Strážci zákona zabavili také několik hracích automatů.

Právě s hracími automaty a jejich provozem podle německých médií souvisí podezření z krácení daní. Pokud jde o zbraně a munici, prověřovala policie, zda se do Lipska nedostávají za pomoci organizovaného zločinu. Kvůli akci, na níž se podílely i speciální jednotky, byla ve městě odpoledne částečně omezena doprava.

Policisté se zaměřili mimo jiné na ulici Eisenbahnstrasse východně od centra města, která je považována za jedno ze středisek obchodu s drogami ve městě. V této ulici podle rozhlasové a televizní stanice MDR prohledali také dům motorkářského gangu United Tribuns.

 

Související