Ředitel firmy Uber, která pomocí aplikace v mobilu nabízí jízdu podobnou taxislužbě, Travis Kalanick napsal svým zaměstnancům, že musí "ještě dospět" a že potřebuje pomoci s vedením firmy. E-mail napsal poté, co bylo zveřejněno video, na němž se pohádal s jedním z řidičů Uberu, který mu vytkl, že firma neustále snižuje ceny a zvyšuje tlak na řidiče. Samotný řidič Fawzi Kamel Kalanickovi řekl, že kvůli němu zbankrotoval. Kalanick mu ale naštvaně odvětil, že si za svůj bankrot může sám. 

"To, že se stydím, je slabé slovo," napsal jednačtyřicetiletý Kalanick s tím, že se omlouvá jak dotyčnému řidiči Kamelovi, tak celé komunitě řidičů i zaměstnancům firmy.

Spor byl o službu Uber Black, která nabízí luxusnější vozy a která má v USA sice stále stejné tarify, ale poté, co firma dodala levnější službu Uber X, Uber Black ztratil trh. Zároveň firma řidičům levnější kategorie neustále snižuje tarif.

Ještě v roce 2015 se Kalanick chlubil, že Uber nabízí svým řidičům slušný životní standard, a to jak těm, kteří pro firmu jezdí na plný úvazek, tak těm, kteří si jen přivydělávají na částečný. Nezávislé sdružení zhruba padesáti tisíc řidičů Uberu v New Yorku už tlačí na firmu, aby své řidiče lépe platila a aby aplikace například obsahovala možnost dát řidiči spropitné.

Nahrávka z 5. února je jen vrcholem ledovce potíží firmy z posledních měsíců. Po stále početnějších zprávách o tom, že řidiči Uberu jsou kvůli klesajícím cenám nuceni drasticky šetřit, zadlužovat se či trávit celé týdny spaním v autě, aby si vydělali na živobytí mimo své domovské město, se objevilo odhalení dvou bývalých zaměstnankyň ze sexuálního zneužívání ve firmě.

Další potíž se také týká sexuálního obtěžování. Vedení Uberu požádalo jednoho z hlavních softwarových inženýrů Amita Singhala, aby odešel. Zatajil totiž, že na svém bývalém pracovišti ve firmě Google byl obviněn ze sexuálního obtěžování.

A v neposlední řadě má ředitel Uberu nepochybně těžkou hlavu z toho, že Google zažaloval Uber kvůli tomu, že Kalanickova firma ukradla obchodní tajemství a patenty z firmy Waymo, v níž Google (Alphabet) vyvíjí samořiditelná auta. Mělo je přinést několik lidí, které Uber přetáhl, v čele s Anthonym Lewandowským, který nyní vede tým Uberu vyvíjející samořiditelná auta. Lewandowski měl z Googlu odnést celou dokumentaci návrhu auta bez řidiče.